CZCIONKA: A A+ A++ KONTRAST: A A A A
PROJEKTY
BADAWCZE
DYSCYPLINY
NAUKOWE
NAGRODY
I SYPENDIA
SZKOŁA
DOKTORSKA
AWANSE
NAUKOWE

W imieniu Fundacji Polonium chcielibyśmy poinformować Państwa o najnowszej inicjatywie Fundacji - Polonium Network – platformie wspierającej polskich naukowców z całego świata. Portal jest skierowany do wszystkich osób zainteresowanych nauką w Polsce oraz możliwościami współpracy z instytucjami naukowymi i środowiskiem biznesowym w kraju.

Polonium Network ma służyć budowaniu sieci kontaktów, nowych współpracy naukowych oraz bieżącej wymianie informacji. Portal ma również ułatwić kontynuowanie badań nad losami naukowej Polonii. W 2018 roku Fundacja Polonium opublikowała raport „Niedostrzeżeni: Polska diaspora naukowa jako źródło kapitału społecznego” [link]. Wynika z niego m.in., że połowa polskich naukowców za granicą nie zamierza wracać do kraju. Jednocześnie jednak około 60% deklaruje chęć nawiązania potencjalnej współpracy. Mamy nadzieję, że portal Polonium Network stanie się nowym źródłem informacji o polskiej diasporze przyczyniając się do jej rozwoju.

Polonium Network jako medium społecznościowe dla naukowców to nie tylko szansa na wymianę wiedzy i doświadczeń, ale również na rozwój kariery zawodowej. Na portalu stale zamieszczane są nowe oferty pracy zarówno od partnerów biznesowych jaki i instytucjonalnych, dla osób na każdym szczeblu kariery. Dodatkowo do 15 października 2021 wszystkie oferty umieszczane są bez dodatkowych opłat, zachęcamy do wysyłania ofert na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Portal znajdą Państwo pod tym adresem: www.poloniumnetwork.org