Zapraszamy do zapoznania się z ofertą stypendialną Niemieckiej Centrali Wymiany Akademickiej skierowaną do doktorantów oraz naukowców.

Oferta dla doktorantów i młodych naukowców

Stypendia na pobyty badawcze krótkoterminowe (1-6 miesięcy)
Kandydaci: wysoko wykwalifikowani absolwenci wszystkich kierunków, którzy do momentu rozpoczęcia stypendium uzyskają tytuł magistra. O stypendium mogą się również ubiegać młodzi naukowcy z tytułem naukowym doktora (tzw. postdoc)
Termin składania wniosków: 15 listopada 2017 r.

Stypendia na pobyty badawcze długoterminowe (7-12 miesięcy)

Oferta dla naukowców

Stypendia na pobyty badawcze dla naukowców i nauczycieli akademickich
Kandydaci: wybitni naukowcy wszystkich specjalności ze stopniem naukowym co najmniej doktora zatrudnieni na polskiej uczelni lub w instytucie naukowym
Oferta dla byłych stypendystów

Powtórne stypendium dla byłych stypendystów DAAD
Kandydaci: byli roczni stypendyści DAAD oraz byli stypendyści rządowi, którzy studiowali przynajmniej rok w byłej NRD
Termin składania wniosków: 15 listopada 2017 r

Szczegóły wszystkich konkursów można znaleźć na stronie internetowej Niemieckiej Centrali Wymiany Akademickiej.