CZCIONKA:
KONTRAST:

Strona główna Działu Nauki Politechniki Opolskiej

PROJEKTY
BADAWCZE
DYSCYPLINY
NAUKOWE
NAGRODY
I SYPENDIA
SZKOŁA
DOKTORSKA
AWANSE
NAUKOWE

Narodowe Centrum Nauki właśnie otworzyło pierwszy nabór wniosków w programie MSCA POLONEZ BIS. Serdecznie zapraszamy zagranicznych naukowców i polskie instytucje do wspólnego składania wniosków!

O finansowanie w programie POLONEZ BIS mogą starać się naukowcy z całego świata, którzy mają doktorat lub co najmniej czteroletnie pełnoetatowe doświadczenie badawcze i w ciągu trzech lat przed dniem ogłoszenia konkursu przynajmniej dwa lata mieszkali i pracowali poza Polską. Wybór tematu i dyscypliny naukowej należy do kandydatów, którzy składają wnioski wspólnie z instytucjami przyjmującymi w Polsce – swoimi przyszłymi pracodawcami.

POLONEZ BIS jest współfinansowany przez Komisję Europejską i NCN w ramach grantu Marie Skłodowska-Curie COFUND. Program gwarantuje naukowcom atrakcyjne warunki zatrudnienia – wynagrodzenie 53,5 tys. euro rocznie i grant badawczy do 100 tys. euro na realizację projektu. Zrekrutowani badacze na 24 miesiące przeprowadzą się do Polski, aby prowadzić swoje badania. – Zachęcamy wszystkich naukowców, którzy mają doskonały pomysł, by wzięli udział w konkursie i zrealizowali swoje badania w Polsce – mówi Jolanta Palowska z Działu Współpracy Międzynarodowej NCN. - To szansa na rozwój zawodowy, niezależność finansową i stworzenie własnego zespołu.

Specjalnie na potrzeby programu NCN uruchomiło wyszukiwarkę Partner Search Tool. Swoje profile mogą w niej zakładać naukowcy chcący przyjechać do Polski oraz przedstawiciele instytucji, którzy chcieliby współpracować z naukowcami z zagranicy. Zarejestrowani użytkownicy tworzą swój profil, który będzie widoczny w otwartej części bazy PST. – Publikacja profilu w POLONEZ BIS Partner Search Tool nie jest obowiązkowa – zaznacza Jolanta Palowska. – Zachęcamy jednak do skorzystania z tej opcji. Im więcej ofert w bazie, tym łatwiej będzie kandydatom i instytucjom nawiązać bezpośredni kontakt i podjąć współpracę.

Termin składania wniosków w systemie ZSUN/OSF upływa 15 grudnia 2021 r. o godzinie 16:00 CET.