CZCIONKA:
KONTRAST:

Strona główna Działu Nauki Politechniki Opolskiej

PROJEKTY
BADAWCZE
DYSCYPLINY
NAUKOWE
NAGRODY
I SYPENDIA
SZKOŁA
DOKTORSKA
AWANSE
NAUKOWE

Aktualności

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej ogłosiła nowy nabór wniosków w działaniu TEAM NET, finansowanym z programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki. To szansa dla organizacji badawczych w Polsce na zdobycie środków (łącznie w wysokości 120 mln zł) na realizację innowacyjnych projektów B+R w obszarze zdrowia, środowiska i przemysłu 4.0. przez konsorcja zespołów naukowych.
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosiło nabór wniosków do programu "Wektory Nauki", którego przedmiotem jest wsparcie w realizacji projektów mających na celu prezentację aktualnych osiągnięć naukowych i najnowszych wyników badań naukowych lub prac rozwojowych, przez organizację konferencji naukowych lub wydawanie monografii naukowych w języku polskim lub w jednym z języków kongresowych (angielski, francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski lub włoski).
Informujemy, że Narodowe Centrum Nauki ogłosiło kolejne edycje konkursów MAESTRO dla doświadczonych naukowczyń i naukowców oraz SONATA BIS dla planujących stworzenie nowego zespołu badawczego. Łączny budżet obu konkursów to 195 mln zł.
Serdecznie zachęcamy do wysyłania zgłoszeń do konkursu FameLab Poland 2025, który odbędzie się w dniach 13-14 października 2025 r. w Katowicach. FameLab to jedno z najważniejszych europejskich wydarzeń poświęconych komunikacji naukowej, którego liderem jest Wielka Brytania (Cheltenham Science Festival). Zadaniem finalistów FameLab Poland – osób studiujących, kształcących się w szkołach doktorskich oraz doktorów – będzie zafascynowanie jurorów oraz publiczności swoją naukową pasją w ciągu trzech minut.
Informujemy, że Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej otworzyła nabór na wspólne projekty badawcze między Polską a Chinami. Do 9 lipca można składać wnioski na wspólne projekty badawcze realizowane przez polskie i chińskie zespoły naukowe. Nabór organizowany jest przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej we współpracy z Departamentem Współpracy Międzynarodowej Ministerstwa Nauki i Technologii Chińskiej Republiki Ludowej.