Aktualności

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE: Startuje kolejna edycja programu grantowego SOFIA (po.edu.pl)
Od ponad 23 lat organizatorzy programu L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki doceniają osiągnięcia polskich badaczek i wspierają ich badania. Celem tego konkursu stypendialnego jest promowanie kobiet w nauce i zachęcanie ich do kontynuowania swoich badań.
Informujemy, że Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej ogłosiła nabór wniosków w Programie Bekkera. Celem Programu jest wsparcie doktorantów, naukowców i nauczycieli akademickich z polskich instytucji nauki i szkolnictwa wyższego w dążeniu do doskonałości naukowej poprzez finansowanie wyjazdów do uznanych zagranicznych ośrodków badawczych oraz akademickich na całym świecie . Program oferuje Stypendystom możliwość odbycia stażu podoktorskiego lub realizacji części kształcenia doktorskiego, realizacji prac badawczych wspólnie z wybitnymi naukowcami z zagranicy, pozyskania materiałów do pracy naukowej oraz nawiązania długofalowych relacji z zagranicznymi zespołami naukowymi.
Informujemy, że trwa nabór wniosków w 4. konkursie w ramach programu INNOGLOBO. Program INNOGLOBO umożliwia podmiotom z Polski nawiązanie współpracy badawczo-rozwojowej (w zakresie różnorodnych obszarów tematycznych) z partnerami zagranicznymi z tych państw świata, z którymi Polska utrzymuje stosunki dyplomatyczne.
Szwajcarska Narodowa Fundacja Nauki (SNSF) ogłosiła konkurs MAPS (Multilateral Academic Projects) na wielostronne projekty badawcze realizowane przez naukowców ze Szwajcarii we współpracy z zespołami z Polski, Bułgarii, Chorwacji, Węgier i Rumunii. Wnioski można składać do końca czerwca. Polskie zespoły w konkursie MAPS finansowane będą ze Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy, który stanowi element drugiego szwajcarskiego wsparcia finansowego dla wybranych państw członkowskich UE.