Aktualności

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej serdecznie zaprasza potencjalnych wnioskodawców na spotkanie informacyjne na temat działania First Team (nabór nr 1/2024), finansowanego z programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG). Spotkanie odbędzie się on-line 26 lipca 2024 r., w godz. 11:00 – 12:30.
Fundacja na rzecz Nauki Polskiej serdecznie zaprasza potencjalnych wnioskodawców na spotkanie informacyjne na temat działania TEAM NET (nabór nr 1/2024), finansowanego z programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG).
13 maja 2024 ruszył nabór wniosków o finansowanie w ramach VIII edycji programu „Doktorat wdrożeniowy 2024” . Nabór potrwa do 14 czerwca 2024 r. Przedmiotem programu jest tworzenie warunków do rozwoju współpracy podmiotów systemu szkolnictwa wyższego i nauki z otoczeniem społeczno-gospodarczym, prowadzonej w ramach szkół doktorskich i polegającej na kształceniu doktorantów we współpracy z zatrudniającymi ich przedsiębiorcami albo innymi podmiotami, której efektem będzie wdrażanie w tych podmiotach wyników prowadzonej przez doktorantów działalności naukowej. Informacje o programie dostępne są na stronie szkoły doktorskiej Informacje o Programie - Szkoła Doktorska | Politechnika Opolska .
Granty Interwencyjne NAWA to odpowiedź na wyzwania współczesnego świata. W tym roku nabór prowadzony będzie w trybie ciągłym. Najlepsze projekty otrzymają finansowanie do 300 tys. zł.
Konkurs CANALETTO ma na celu wsparcie mobilności naukowców prowadzących badania w polsko-włoskim partnerstwie. Do składania wniosków w konkursie na wspólne projekty badawcze pomiędzy Rzeczpospolitą Polską a Republiką Włoską Canaletto 2024 NAWA zaprasza wraz z włoskim partnerem MAECI - Directorate General Cultural and Economic Promotion and Innovation – Office IX, Ministry of Foreign Affairs and International Cooperation.