Informujemy, że do 7 lipca można składać wnioski na wspólne projekty badawcze realizowane przez polskie i francuskie zespoły naukowe. Nabór organizowany jest przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej we współpracy z Ambassade de France en Pologne - Service de Coopération et d'Action Culturelle, Ministère de l’Europe et des Affaires Étrangères, Ministère de l'Enseignement supérieur, de la Recherche et de l’Innovation. Program ma na celu ułatwienie mobilności naukowców prowadzących wspólne projekty badawcze uzgodnione przez uprawnione instytucje z obu państw.
Inforumujemy, że Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej otworzyła kolejny nabór wniosków na wspólne projekty badawcze realizowane przez polskie i słowackie zespoły naukowe. Nabór organizowany jest przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej we współpracy ze słowacką Slovak Research and Development Agency (SRDA). Program ma na celu ułatwienie mobilności naukowców prowadzących wspólne projekty badawcze uzgodnione przez uprawnione instytucje z obu państw.
Informujemy, że Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej otworzyła nabór wniosków na wspólne projekty badawcze realizowane przez polskie i austriackie zespoły naukowe. Nabór organizowany jest przez NAWA we współpracy z austriacką organizacją Agentur für Bildung und Internationalisierung – ÖeAD GmbH. Program ma na celu ułatwienie mobilności naukowców prowadzących wspólne projekty badawcze uzgodnione przez uprawnione instytucje z obu państw.
Informujemy, że na stronie Platformy Otwartej Nauki zamieszczono poradnik dla naukowców i data stewardów z zakresu zarządzania danymi badawczymi. Poradnik przygotowany został przez zespół Platformy Otwartej Nauki Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego. Jest dostępny bezpłatnie- https://pon.edu.pl/dane-materialy
Informujemy, że NAWA otworzyła nabór wniosków na wspólne projekty badawcze realizowane przez polskie i niemieckie zespoły naukowe. Program ma na celu wspieranie mobilności naukowców współpracujących z zagranicznymi instytucjami.
Nabór organizowany jest przez NAWA we współpracy z niemiecką organizacją DAAD (Deutscher Akademischer Austauschdienst). Do udziału mogą zgłaszać się instytucje naukowe oraz uczelnie wyższe. Program obejmuje wyłącznie finansowanie mobilności badaczy z Polski i Niemiec, a udział w konkursie mogą wziąć przedstawiciele wszystkich dziedzin naukowych.
Fundacja na rzecz Nauki Polskiej ogłasza informację o planowanym naborze wniosków w działaniu Międzynarodowe Agendy Badawcze, finansowanym z programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (MAB FENG). Nabór nr 2/2025 będzie prowadzony w terminie 22.04.2025 - 12.05.2025. Nabór jest ogólnodostępny. Można w nim zdobyć środki w wysokości 30 mln zł na jeden projekt.
Informujemy, że Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej otworzyła nabór do ósmej edycji programu Bekker NAWA. Dzięki programowi naukowcy z Polski i z zagranicy mieszkają w Polsce mają możliwość odbycia stażu podoktorskiego lub realizacji projektów badawczych we współpracy z naukowcami z całego świata. W ramach kształcenia doktorskiego mogą również pozyskiwać materiały do pracy naukowej oraz nawiązywać współpracę i kontakty z zagranicznymi zespołami naukowymi.
Informujemy, że otwarty został nabór wniosków w konkursach OPUS 29 i PRELUDIUM 24 na projekty badawcze realizowane w obszarze badań podstawowych przez naukowców na różnych etapach kariery. Budżet obu konkursów wynosi łącznie 600 mln zł.
We współpracy z siecią M-ERA.NET 3 NCN wraz z NCBiR ogłasza konkurs na międzynarodowe projekty badawcze dotyczące nauki o materiałach i inżynierii materiałowej oraz niskoemisyjnych technologii energetycznych, a także badań nad materiałami na potrzeby przyszłych technologii produkcji akumulatorów, zgodnie z założeniami Europejskiego Zielonego Ładu.
Trwa ostatni tydzień naboru do jubileuszowej, 25. edycji programu L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki. Zgłoszenia można nadsyłać tylko do 8 marca 2025 r.
Informujemy, że trwa kolejny nabór do programów stypendialnych Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta na wyjazd do Stanów Zjednoczonych: Junior Research Award 2026-27, Senior Award 2026-27 i STEM Impact Award 2025-26.
Dyrektor Narodowego Centrum Nauki (NCN) ogłasza konkurs MINIATURA 9, do którego mogą być zgłaszane wnioski na realizację działania naukowego, które może zostać przeprowadzone w formie: badań wstępnych lub kwerendy lub wyjazdu o charakterze naukowym.
Informujemy, że NAWA ogłosiłą nowy nabór w programie Ulam NAWA, który daje zagranicznym naukowcom możliwość realizacji badań w Polsce. To już siódma edycja jednego z naszych flagowych programów wspierających umiędzynarodowienie polskich uczelni i instytucji naukowych.
Kto może aplikować?
NAWA zaprasza wyróżniających się naukowców z całego świata, którzy posiadają dyplom doktora w dowolnej dziedzinie. Możesz realizować swoje projekty badawcze we współpracy z polskimi instytucjami naukowymi.
Jubileuszowa, 25. edycja programu L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki wystartowała 7 stycznia, a zgłoszenia można nadsyłać do 8 marca. Inicjatywa od ćwierć wieku wspiera młode badaczki, które już na początku swojej kariery mierzą się z wyzwaniami takimi jak łączenie pracy naukowej z życiem rodzinnym, brak wiary w swoje możliwości czy ograniczone fundusze na badania. W tym roku organizatorzy zwiększyli liczbę nagród w kategoriach doktoranckiej i habilitacyjnej, by jeszcze skuteczniej wspierać kobiety w nauce.
Stypendia będą przyznawane w trzech kategoriach: magistranckiej, doktoranckiej oraz habilitacyjnej. Co istotne, w jubileuszowej edycji programu liczba nagród została zwiększona do ośmiu, co stanowi odpowiedź organizatorów na rosnącą liczbę zgłoszeń oraz wysoki poziom nadsyłanych projektów.
Narodowe Centrum Nauki (NCN) we współpracy z siecią EU Joint Programme – Neurodegenerative Disease Research (JPND) ogłasza konkurs pt. „Health and social care research with a focus on the moderate and late stages of neurodegenerative diseases”. W konkursie polskie naukowczynie i naukowcy mogą ubiegać się o finansowanie na realizację międzynarodowych projektów badawczych dotyczących lepszego zrozumienia czynników wpływających na jakość życia pacjentów i ich rodzin oraz opracowanie bardziej adekwatnych koncepcji łatwo dostępnego wsparcia dla osób z chorobami neurodegeneracyjnymi w umiarkowanym i zaawansowanym stadium oraz u schyłku życia.
Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem przeprowadzania przez Narodowe Centrum Nauki konkursów w 2025 roku. Szczegółowe informacje na temat warunków, trybu oraz terminów rozpoczęcia poszczególnych konkursów zostaną umieszczone na stronie NCN po zatwierdzeniu odpowiednimi uchwałami Rady Narodowego Centrum Nauki.
Wraz z Fundacją na rzecz Nauki Polskiej serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w spotkaniu informacyjnym na temat pierwszego naboru do projektu PRIME – programu wsparcia komercjalizacji nauki, finansowanego z Programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki 2021-2027.
Informujemy, że od 1 grudnia do 31 grudnia 2024 r. trwa nabór wniosków o stypendium Ministra Nauki dla wybitnych młodych naukowców. Wnioski o stypendium należy składać poprzez system OSF.
Praktyczne informacje na temat procedury składania wniosku, w tym dane dotyczące osiągnięć i załączniki, które będą potrzebne przy wypełnianiu wniosku w OSF, jak również wytyczne oceny wniosków w bieżącym konkursie, są dostępne w informacji MNiSW z dnia 20 listopada 2024 r.
Informujemy że w Intranecie umieszczona została lista projektów objętych finansowaniem w ramach grantów Rektora w naborze wniosków do konkursów: ALFA, DELTA, GAMMA, GRAS.
Uprzejmie informujemy o naborze wniosków do programu Fulbright Specialist, którego celem jest zaproszenie i nawiązanie współpracy z wybitnymi amerykańskimi specjalistami oraz wspólną realizację projektu w ramach wizyty w Polsce trwającej od 14 do 42 dni. Aktywności w ramach planowanej wizyty specjalisty z USA mogą obejmować prowadzenie lub uczestniczenie w m.in wykładach, seminariach i warsztatach, sympozjach, konferencjach, konsultacjach w zakresie prac programowych oraz rozwoju kadry administracyjnej/pracowników naukowo-badawczych, wykonywanie ocen i ekspertyz, czy też rozwijanie projektów badawczych.