CZCIONKA:
KONTRAST:

Strona główna Działu Nauki Politechniki Opolskiej

PROJEKTY
BADAWCZE
DYSCYPLINY
NAUKOWE
NAGRODY
I SYPENDIA
SZKOŁA
DOKTORSKA
AWANSE
NAUKOWE

STER na umiędzynarodowienie Szkoły Doktorskiej Politechniki OpolskiejNAWA.png

Okres realizacji projektu: 01.01.2024 – 31.12.2026

Budżet projektu: 824 270,50 PLN

 

Zasadniczym celem projektu jest umiędzynarodowienie i doskonalenie jakości kształcenia w Szkole Doktorskiej Politechniki Opolskiej poprzez wspieranie doktorantów w prowadzeniu badań naukowych i prac rozwojowych na międzynarodowym poziomie.

W tym celu prowadzone będą działania w kierunku m.in. zwiększenia mobilności międzynarodowej doktorantów i wzmacniania międzynarodowej współpracy naukowej poprzez realizację następujących działań:

1) przygotowanie Joint PhD degree z PCU Rio z Brazylii w dwóch dyscyplinach naukowych;

2) organizację Interdyscyplinarnej Międzynarodowej Szkoły Letniej;

3) organizację warsztatów dla promotorów poszerzających ich kompetencje w zakresie międzynarodowych standardów opieki naukowej nad doktorantami;

4) organizację staży zagranicznych dla doktorantów;

5) promocję na szeroką skalę i zaproszenie kandydatów z zagranicy do podejmowania kształcenia na poziomie doktoranckim w Politechnice Opolskiej.

Priorytetem projektu związanym z działaniem pierwszym jest rozwinięcie unikalnej w skali kraju współpracy w obszarze kształcenia doktorantów z jedną z najszybciej rozwijających się gospodarek świata - Brazylią. W tym celu planowane jest podjęcie kroków prawnych zmierzających do realizacji wspólnych dyplomów i podpisanie umowy wraz z przygotowaniem dokumentacji niezbędnej do uruchomienia kształcenia. Na j. angielski, hiszpański i portugalski przetłumaczone zostaną materiały informacyjno-promocyjne dotyczące kształcenia w Szkole Doktorskiej PO.

Spodziewanym rezultatem wszelkich ww. działań będzie umiędzynarodowieniu istniejącej od 2019 r w Politechnice Opolskiej szkoły doktorskiej. Długofalowym rezultatem ma być nawiązanie trwałej współpracy Szkoły Doktorskiej PO z zagranicznymi instytucjami naukowymi, w szczególności z Ameryki Południowej w zakresie mobilności doktorantów otwierające zarówno obecnym, jak i przyszłym doktorantom możliwości międzynarodowego rozwoju naukowego oraz wzrost rozpoznawalności Polski na międzynarodowej arenie naukowej.