Biblioteka oraz Samorząd Doktorantów Politechniki Opolskiej serdecznie zapraszają na szkolenie dla naukowców i doktorantów pt. Mądry wybór czasopisma jako istotny składnik sukcesu autora, które odbędzie się 30 maja o godz. 16.00 w II Kampusie PO przy ul. Prószkowskiej 76 w budynku nr 4 (Wydziału Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki) w sali 101 – Sala Rady Wydziału.

Program szkolenia:
- dobre praktyki w wyborze czasopism do publikowania swoich artykułów naukowych,
- modele publikowania w czasopismach naukowych z uwzględnieniem Open Access,
- Scopus jako źródło informacji o dobrej jakości czasopismach,
- narzędzia i wskaźniki bibliometryczne wspierające wybór oraz ocenę czasopism naukowych w bazie Scopus,
- Publikuj z Elsevier - narzędzia pomocnicze, materiały edukacyjne, wsparcie dla autorów.

Informacje organizacyjne:
- udział w szkoleniu jest bezpłatny,
- przewidywany czas trwania szkolenia 1h 45 min,
- szkolenie poprowadzi Paulina Milewska, Elsevier, Customer Consultant for CE Europe,
- kontakt do organizatorów: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., 77 449 86 98.