CZCIONKA:
KONTRAST:

Strona główna Działu Nauki Politechniki Opolskiej

PROJEKTY
BADAWCZE
DYSCYPLINY
NAUKOWE
NAGRODY
I SYPENDIA
SZKOŁA
DOKTORSKA
AWANSE
NAUKOWE

RISE Worldwide rozpoczyna swój 15 rok! W ostatnich latach ponad 3700 studentów studiów licencjackich z niemieckich uniwersytetów przebywało za granicą jako asystenci naukowi. Po raz kolejny grupy badawcze z całego świata, które są zainteresowane goszczeniem asystenta naukowego z Niemiec latem 2024 r., są zaproszone do składania ofert projektowych do RISE Worldwide.

Jak działa RISE Worldwide?

W ramach tego programu grupy badawcze, laboratoria i doktoranci mogą ubiegać się o przyjęcie zmotywowanego i dobrze wykwalifikowanego studenta z Niemiec. Stażysta będzie asystował w badaniach i pracach laboratoryjnych dla proponowanego projektu. Studenci mają wykształcenie akademickie w dziedzinie biologii, chemii, fizyki, nauk o ziemi, inżynierii, informatyki, medycyny lub ściśle pokrewnej dziedziny i otrzymają stypendium DAAD na pokrycie kosztów utrzymania i kosztów podróży.

Jakie są korzyści z programu?

Naukowcy zajmujący się nauką i inżynierią odnoszą korzyści zarówno zawodowe, jak i osobiste: otrzymują pomoc w swoich projektach badawczych, wzmacniają więzi z Niemcami i poszerzają swoją wiedzę na temat niemieckiej kultury, krajobrazu badawczego i systemu szkolnictwa wyższego. Doktoranci są szczególnie zachęcani do udziału, ponieważ mogą skorzystać, ucząc się, jak być mentorem dla młodszych studentów. RISE na całym świecie oferuje doskonałą okazję do nawiązania partnerstwa akademickiego z uniwersytetami w Niemczech lub zintensyfikowania już istniejących sieci transatlantyckich. Studenci studiów licencjackich z Niemiec w zakresie nauk ścisłych i inżynierii są narażeni na zaawansowane prace badawcze, zdobywając pożądane praktyczne doświadczenie w swoich dziedzinach w okresie letnim. Mają szansę rozwinąć kompetencje międzykulturowe i poprawić swoje umiejętności językowe. Ponadto intensywna praca w laboratorium i czas wolny spędzony z mentorami, współpracownikami i innymi stażystami mogą nawiązać trwałe przyjaźnie.

  • Studenci pomagają w badaniach i pracach laboratoryjnych dla proponowanego projektu
  • Staże obejmują grupy badawcze, laboratoria i doktorantów, którzy chcą wzmocnić swoje więzi z Niemcami, przyjmując zmotywowanego i dobrze wykwalifikowanego studenta
  • Wszyscy studenci otrzymują stypendium od DAAD na pokrycie kosztów utrzymania i kosztów podróży
  • Dofinansowanie możliwe jest na okres do trzech miesięcy
  • Językiem roboczym będzie język angielski

Składanie wniosków projektowych: od 15 sierpnia do 30 września 2023 r

Warunki stażu: od 6 tygodni do 3 miesięcy latem 2024 r najwcześniejsza data rozpoczęcia: 1 czerwca 2024 r

Odwiedź naszą stronę internetową:

www.daad.de/rise-worldwide

Skontaktuj się z nami bezpośrednio: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

źródło: daad.de