CZCIONKA:
KONTRAST:

Strona główna Działu Nauki Politechniki Opolskiej

PROJEKTY
BADAWCZE
DYSCYPLINY
NAUKOWE
NAGRODY
I SYPENDIA
SZKOŁA
DOKTORSKA
AWANSE
NAUKOWE

Politechnika Wrocławska ogłasza trzecią edycję konkursu o Europejską Nagrodę Naukową im. Stanisława Lema. Konkurs jest skierowany do młodych naukowców (maks. 40 lat), którzy w ostatnich trzech latach dokonali znaczącego odkrycia lub wyróżnili się wybitnymi osiągnięciami na polu szeroko rozumianych nauk technicznych.

W konkursie mogą wziąć udział młodzi naukowcy niemający więcej niż 40 lat (urodzeni w 1983 roku lub później), związani z uczelnią lub ośrodkiem badawczym państwa należącego do UE lub stowarzyszonego w ramach Programu Horyzont oraz ze Szwajcarii.

Nagroda im. Lema przyznawana jest za aktualne osiągnięcia lub odkrycia naukowe z ostatnich 3 lat, dokonane na szeroko rozumianym polu nauk technicznych. Nagrodzone zostaną odkrycia, które odznaczają się kreatywnością, interdyscyplinarnością i wizjonerstwem, zawierające przy tym mocny element technologiczny.

Wniosek konkursowy (wraz z 2-3 listami rekomendacyjnymi oraz maksymalnie trzema publikacjami) należy złożyć drogą elektroniczną do 30 września 2023 r. na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wyniki zostaną ogłoszone 15 listopada 2023 r.

Zwycięzca otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 100 000 PLN, a także zostanie zaproszony do Wrocławia na uroczystość wręczenia nagrody i wygłoszenie wykładu o swoim odkryciach bądź osiągnięciach. Przewidziane jest również spotkanie z młodymi naukowcami.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu znajdują się na stronie https://lemprize.pwr.edu.pl/.

Wszelkie pytania należy kierować na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Regulamin konkursu.

Wniosek o przyznanie nagrody.