Eureka! DGP - Odkrywamy polskie wynalazki to cykl redakcyjny połączony z konkursem na najlepszy wynalazek zgłoszony przez polską uczelnię lub instytut badawczy w latach 2012 i 2013.

Uczestnikiem konkursu jest polska uczelnia (publiczna lub niepubliczna) lub instytut badawczy zgłaszająca/y wynalazek z jednej z poniższych dziedzin:
• informatyka
• inżynieria mechaniczna, inne nauki inżynieryjne i technologie, inżynieria lądowa, inżynieria materiałowa i nanotechnologia, nauki fizyczne,
• nauki biologiczne i biotechnologia, nauki chemiczne, nauki medyczne, farmaceutyki;
• nauki o ziemi i o środowisku, nauki rolnicze i weterynaryjne.

Ideą cyklu jest promocja polskiej nauki i potencjału twórczego młodych wynalazców poprzez przedstawienie na łamach "Dziennika Gazety Prawnej" wynalazków zgłoszonych do Urzędu Patentowego RP, które mają zastosowanie w praktyce, mogą być wykorzystane w gospodarce i w produkcji.

Aby wziąć udział w Konkursie należy w terminie od 27.10.2014 do 25.11.2014 r. przesłać na wskazany adres e-mail lub ftp formularz zgłoszeniowy stanowiący załącznik do regulaminu wraz z wyrażoną przez autora lub autorów zgodą na udział wynalazku w Konkursie oraz na publikację ich wizerunku i danych osobowych.

Kapituła konkursu wybierze 20 najlepszych jej zdaniem wynalazków. Otrzymają one tzw. nagrodę redakcyjną, która będzie miała charakter artykułu opisującego każdy z wynalazków. Artykuły będą publikowane na łamach "Dzienniku Gazeta Prawna". Zespół wynalazczy wyłoniony przez kapitułę konkursu otrzyma 30 000 zł.

Nagroda dla uczelni, która zgłosiła zwycięski wynalazek, będzie miała charakter kampanii reklamowej o równowartości 50 000 zł w mediach INFOR Biznes.