Zakończyła się rekrutacja do ostatniej edycji programu „Top 500 Innovators”. Do programu zgłosiło się 319 kandydatów, którzy pracują w jednostkach naukowych i ośrodkach transferu technologii we wszystkich województwach. Do programu zakwalifikowało się dwóch naukowców z Politechniki Opolskiej- dr hab. inż. Małgorzata Wzorek, prof. PO oraz dr inż. Daniel Zając. Gratulujemy!

Po przeprowadzonej ocenie formalnej do rozmów kwalifikacyjnych zakwalifikowano 291 kandydatów. Rozmowy kwalifikacyjne odbyły się w siedzibie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w dniach 18 - 22 maja 2015 r. Do programu zostało przyjętych 180 osób. Na liście rezerwowej znajduje się 20 osób. Wśród uczestników programu jest 44% kobiet.

Uczestnicy „Top 500 Innovators” w roku 2015 wyjadą w 5 grupach na 9-tygodniowe programy stażowo-szkoleniowe w zakresie współpracy z gospodarką, zarządzania badaniami naukowymi oraz komercjalizacji ich wyników  odbywające się na najlepszych uczelniach świata: Stanford University w USA (2 grupy) i University of Cambridge w Wielkiej Brytanii (2 grupy). Postępowanie na wybór uczelni dla jednej grupy będzie rozstrzygnięte pod koniec czerwca.

źródło: nauka.gov.pl