1 września 2015 r. rozpoczyna się kolejna edycja bezpłatnego kursu online pt. "Writing in the Sciences", którego organizatorem jest Stanford University. Kurs będzie trwał osiem tygodni od 1 września do 6 listopada 2015 r. Zapisy na kurs prowadzone są na stronie internetowej Stanford University.
Podobnie jak w poprzednim roku kurs będzie przeprowadzony w następujących blokach tematycznych:
  • Tydzień 1 - Wprowadzenie, zasady efektywnego pisania, eliminacja zbędnego materiału.
  • Tydzień 2 - Zasady efektywnego pisania, czasowniki.
  • Tydzień 3 - Umiejętność tworzenia lepszych zdań i paragrafów.
  • Tydzień 4 - Organizacja i usprawnienie procesu pisania.
  • Tydzień 5 - Pierwotna forma rękopisu.
  • Tydzień 6 - Recenzje, komentarze, opinie autorskie a proces publikacji.
  • Tydzień 7 - Problemy w naukowym pisaniu: plagiat, autoplagiat, autorstwo, ghostwriting, powtarzalne badania naukowe.
  • Tydzień 8 - Jak dokonać recenzji naukowej i  jak komunikować się z odbiorcami

Zgodnie z informacjami organizatorów kurs wymagał od jego uczestników zaangażowania na poziomie od 4 do 8 godzin tygodniowo. Na zakończenie przeprowadzony zostanie egzamin. Zdanie go na poziome 60 procent, gwarantuje uzyskanie certyfikatu poświadczającego ukończenie kursu.