Do 21 października 2015 r. trwają zapisy na bezpłatne szkolenia z zakresu zarządzania zespołem naukowym, które organizowane są przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej. Szkolenie skierowane jest do doktorantów oraz pracowników naukowych z jednostek naukowych, które swoją siedzibę mają na terenie Polski. W szkoleniu mogą wziąć udział także absolwenci studiów doktoranckich, jeśli od momentu otrzymania przez nich stopnia doktora nie minęło więcej niż 12 miesięcy.
Zgodnie z informacjami organizatorów szkolenia z zakresu zarządzania zespołem naukowym będą odbywały się w następujących terminach:
  • 09-10 listopada 2015 r. w Poznaniu,
  • 12-13 listopada 2015 r. w Poznaniu.
Istnieje możliwość zapisania się na jeden z powyższych terminów. Podczas szkolenia podejmowane będą następujące zagadnienia:
  • Rola lidera
  • Style kierowania zespołem
  • Planowanie pracy własnej i poszczególnych członków zespołu
  • Komunikacja i zasady współdziałania w grupie
  • Delegowanie zadań, monitorowanie, egzekwowanie
  • Motywowanie pracowników
  • Rozwiązywanie konfliktów w laboratorium naukowym.
Osoby zakwalifikowane do udziału w szkoleniu będą miały zapewnione wyżywienie. Bezpłatny nocleg będą miały zapewniony osoby z poza miast, w których odbywają się szkolenia. Zapisy na szkolenia prowadzone są za pośrednictwem platformy https://szkolenia.fnp.org.pl/. Szkolenia będą prowadzone w języku angielskim.

Strona internetowa szkoleń FNP z zakresu zarządzania zespołem naukowym