W listopadzie 2015 r. ruszy nabór wniosków w nowym programie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Program pn. "Pomniki polskiej myśli filozoficznej, teologicznej i społecznej XX i XXI wieku" adresowany będzie do humanistów. Budżet programu wyniesie 5 000 000 zł.
Zgodnie z informacjami MNiSW celem programu jest finansowanie badań związanych z najnowszymi osiągnięciami polskiej humanistyki. Nowy program nastawiony będzie na  popularyzację dokonań wybitnych intelektualistów ostatniego stulecia. Dofinansowanie będzie można uzyskać na m.in. przedsięwzięcia dokumentacyjne, badawcze, archiwalne oraz edytorskie.

W ramach programu finansowanie uzyska 5 projektów. Maksymalne dofinansowanie pojedynczego projektu wyniesie 1 000 000 zł.