Uprzejmie informujemy, że IV Wydział Nauk Technicznych Polskiej Akademii Nauk zaprasza do składania wniosków o nagrody indywidualne za wyróżniającą się opublikowaną twórczą pracę naukową (lub cykl prac) z dziedziny nauk technicznych reprezentowanych przez Wydział IV Nauk Technicznych PAN.

Nagrody przyznawane są badaczom polskim lub cudzoziemcom zatrudnionym w okresie ostatnich czterech lat w Polsce, którzy w roku opublikowania pracy lub ostatniej z cyklu zgłoszonych prac nie posiadali tytułu naukowego, nie byli dotychczas wyróżnieni Nagrodą i nie przekroczyli 45 roku życia.

Prace będące przedmiotem Nagrody muszą być opublikowane nie dawniej niż w ciągu ostatnich czterech lat kalendarzowych, nie wliczając w to roku przyznawania Nagrody.

Z wnioskami o przyznanie Nagrody mogą występować m in.  rady wydziałów posiadające uprawnienia do nadawania stopnia doktora w dziedzinie nauk technicznych.

Wnioski składa się do dziekana Wydziału IV PAN w postaci plików pdf na e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (Uwaga! W adresie pomiędzy „wydzial” a „4” znajduje się podkreślnik „_”)

Termin zgłaszania wniosków mija 30 kwietnia 2016 r.

Więcej szczegółów znajduje się w Regulaminie. Wzór wniosku można znaleźć tutaj.