Narodowe Centrum Nauki ogłasza konkursy: OPUS 20 (+ LAP), PRELUDIUM BIS 2, SONATA 16 oraz BEETHOVEN CLASSIC 4.

Termin składania wniosków we wszystkich czterech konkursach mija 15 grudnia 2020 r., o godz. 16:00.

OPUS 20 (w tym LAP). - w tej edycji konkursu następuje duża i istotna zmiana, ponieważ w jego ramach przyjmowane będą również wnioski na projekty realizowane w ramach współpracy LAP (Lead Agency Procedure), czyli procedury agencji wiodącej. Konkurs jest skierowany do wszystkich naukowców, niezależnie od etapu kariery naukowej, którzy planują realizację projektów badawczych bez udziału partnerów zagranicznych, projektów z wykorzystaniem przez polskie zespoły badawcze wielkich międzynarodowych urządzeń badawczych lub projektów badawczych z udziałem partnerów zagranicznych (w tym w ramach współpracy LAP).

konkurs BEETHOVEN CLASSIC 4 - Polsko-Niemickie Projekty badawcze z dziedziny nauk humanistycznych, społecznych i o sztuce.

konkurs SONATA - przeznaczony dla naukowców, którzy uzyskali stopień doktora w okresie od 2 do 7 lat przed rokiem wystąpienia z wnioskiem o dofinansowanie.

PRELUDIUM BIS skierowany do podmiotów prowadzących szkoły doktorskie. Celem programu jest wsparcie kształcenia doktorantów i finansowanie realizowanych projektów badawczych w ramach przygotowywanych przez nich rozpraw doktorskich. Kierownikiem projektu składanego w konkursie może być osoba, która będzie promotorem doktoranta realizującego projekt badawczy PRELUDIUM BIS 2.

Nabór wniosków we wszystkich konkursach jest prowadzony za pośrednictwem systemu elektronicznego OSF.

Pełna treść ogłoszenia dostępna jest pod linkiem: https://ncn.gov.pl/aktualnosci/2020-09-15-ogloszenie-konkursow-sonata-16-preludium-bis-2-beethoven-classic-4-opus-lap

! ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU W KONKURSACH !​

W RAZIE PYTAŃ JESTEŚMY DO PAŃSTWA DYSPOZYCJI