CZCIONKA:
KONTRAST:

Strona główna Działu Nauki Politechniki Opolskiej

PROJEKTY
BADAWCZE
DYSCYPLINY
NAUKOWE
NAGRODY
I SYPENDIA
SZKOŁA
DOKTORSKA
AWANSE
NAUKOWE

Politechnika Wrocławska zaprasza do wzięcia udziału w konkursie o Europejską Nagrodę Naukową im. Stanisława Lema.

W konkursie mogą wziąć udział młodzi naukowcy niemający więcej niż 40 lat, związani z uczelnią lub ośrodkiem badawczym państwa należącego do UE lub stowarzyszonego w ramach Programu Horyzont oraz ze Szwajcarii.

Nagroda im. Lema przyznawana jest za aktualne osiągnięcia lub odkrycia naukowe z ostatnich 3 lat dokonane na polu nauk technicznych. Nagrodzone zostaną odkrycia, które odznaczają się kreatywnością, interdyscyplinarnością i wizjonerstwem, zawierające przy tym mocny element technologiczny.

Wnioski, w tym opis odkrycia naukowego, co najmniej trzy odpowiednie publikacje, curriculum vitae, oraz 2-3 listy referencyjne (w tym co najwyżej jeden napisany przez osobę z kraju ojczystego wnioskodawcy), należy dostarczyć w formie elektronicznej do Działu Nauki PWr nie później niż do 15 października 2021 r.Zwycięzca ogłoszony zostanie 15 listopada 2021 r., w trakcie corocznych uroczystych obchodów Święta Politechniki Wrocławskiej.

Zwycięzca otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 100 000 PLN (lub równowartość w EUR) i zostanie zaproszony do Wrocławia na uroczystości 15 listopada. Do rąk laureata trafi również voucher na 1-2 tygodniowy pobyt we Wrocławiu, który będzie obejmować m.in. wygłoszenie cyklu prelekcji i poznanie największych atrakcji miasta. Koszty pobytu w całości pokrywa Politechnika Wrocławska.

Szczegółowe informacje, regulamin konkursu oraz wniosek o przyznanie nagrody znajdują się na stronie https://lemprize.pwr.edu.pl/.

Wszelkie pytania dotyczące konkursu należy kierować na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..