Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej ma przyjemność ogłosić swój pierwszy program dla przyjeżdżających naukowców: Program im. Ulama. Celem inicjatywy jest zachęcenie zagranicznych naukowców do rozwijania ich kariery akademickiej poprzez intensyfikację międzynarodowej mobilności i umożliwienie im nawiązania współpracy z instytucjami nauki i szkolnictwa wyższego w Polsce. Program daje możliwość zarówno uznanym, jak i obiecującym naukowcom posiadającym co najmniej stopień doktora, odwiedzenia Polski w celu udziału przede wszystkim w projektach badawczych i dydaktycznych.

Program oferowany przez NAWA jest doskonałą szansą na umożliwienie im zaproszenia na swoją uczelnię naukowców reprezentujących wszystkie dziedziny nauki i pochodzących z różnych krajów na świecie i daje sposobność do nawiązania bądź pogłębienia kontaktów międzynarodowych pomiędzy polskimi i zagranicznymi instytucjami.

Szczegółowe informacje na temat naboru w programie znajdują się na stronie internetowej: