Uprawnieni wnioskodawcy:

Wnioskodawcami w Programie są indywidualni naukowcy oraz nauczyciele akademiccy, posiadający co najmniej stopień naukowy doktora, zatrudnieni w instytucji polskiego systemu szkolnictwa wyższego i nauki na podstawie umowy o pracę lub umowy cywilnoprawnej

Cel programu:

Wsparcie naukowców i nauczycieli akademickich zatrudnionych w polskich uczelniach oraz jednostkach naukowych w dążeniu do doskonałości naukowej poprzez umożliwienie im odbycia stażu podoktorskiego, prowadzenia badań naukowych lub pozyskania materiałów do pracy naukowej w renomowanych zagranicznych ośrodkach na całym świecie.

Termin naboru:

Nabór wniosków w Programie jest prowadzony w terminie od 16 kwietnia do 18 czerwca 2019 r. roku do godz. 15:00 czasu środkowoeuropejskiego. Wnioski składa się tylko w systemie teleinformatycznym po rejestracji w systemie dostępnym na stronie internetowej https://programs.nawa.gov.pl.

Zakres tematyczny działań realizowanych w ramach Programu

W ramach Programu uprawnione są wyjazdy naukowe i naukowo-dydaktyczne, których celem jest:

• odbycie stażu podoktorskiego;
  • prowadzenie badań naukowych lub prac rozwojowych;
  • pozyskanie materiałów do pracy naukowej;
  • oraz dodatkowo – tylko jako uzupełnienie do powyższych celów – inne formy aktywności naukowej lub akademickiej, w tym prowadzenie zajęć dydaktycznych.

Dokumenty do pobrania:

1. Regulamin Programu

2. Wzór wniosku dla Programu (wnioski skladane tylko w systemie teleinformatycznym)

3. Wzór umowy podpisywanej z NAWA

4. Wzór raportu częściowego i raportu końcowego

Wysokość środków finansowych przeznaczonych na realizację Programu

40 000 000 PLN

Bez tytułu

Osoba do kontaktu:

Katarzyna Pietruszyńska, Pion Programów dla Naukowców

telefon: 22-390-35-56

Więcej informacji na stronie internetowej NAWA